Nově vybudovanou průmyslovou halu pokrývá 1000 m² extenzivní zelené střechy. Je to necelá polovina z celkové plochy 2400 m² střech nových hal. Firma VEMAT cílila na maximální zadržení dešťové vody, ale také zlepšení izolačních vlastností budovy. Díky zadržené vodě má střecha pozitivní vliv na mikroklima a biodiverzitu v okolí. Zároveň se v letních vedrech nepřehřívá, jako běžné PVC folie či jiné střešní materiály.
Zelenou střechu firma VEMAT doplnila dalšími opatřeními na zadržení dešťových srážek v místě jejich dopadu. V okolí budovy vytvořila soustavu průlehů, zasakovacích parkovišť a podzemních retenčních nádrží o celkovém objemu 37 m³. Ty zkonstruovala tak, aby shromažďovaly a díky perforovanému materiálu postupně uvolňovaly dešťovou vodu do okolní půdy. Z největší nádrže pak firma vodu využívá pro zalévání zeleně. Celkově tak firma řeší hospodaření s vodou na ploše 0,8 ha v intravilánu města Krnova.
V areálu najdeme také fotovoltaické panely pro výrobu energie. Nachází se na střechách budov, které nejsou v tomto případě zelené, ale voda z nich je svedena do nádrží. Sluneční světlo přeměněné na elektrickou energii využívají přímo v areálu firmy, díky čemuž snižují závislost na vnějších zdrojích energie. Systém autoři navrhli tak, aby umožňoval budoucí rozšíření kapacity v závislosti na potřebách firmy. Využití fotovoltaiky ve firemních areálech je optimálním spojením, protože největší spotřeba energie probíhá právě v denních hodinách, kdy je nejvíce slunečního svitu.
Pozitivní na stavbě nové haly firmy VEMAT je také využití brownfieldu namísto zastavování zelených ploch.